C0805C132F3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C132F3HACAUTO
Description
CAP CER 0805 1.3NF 25V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Height :
880μm
Capacitance :
1300pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±1%
KEMET C0805C132F3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 1300pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)