C0805C131K8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C131K8HACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 130PF 10V ULTRA STA
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
130pF
KEMET C0805C131K8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 130pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)