C0805C130F3HAC7800
Mfr.Part #
C0805C130F3HAC7800
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 13PF 25V X8R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
13pF
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C130F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)