C0805C130F1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C130F1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 13PF 100V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
Automotive
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
13pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X8R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C130F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 13pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)