C0805C123J4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C123J4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 12NF 16V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±5%
Applications :
Automotive
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805C123J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.012μF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)