C0805C120F5HAC7800
Mfr.Part #
C0805C120F5HAC7800
Description
CAP CER 12PF 50V X8R 0805
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
X8R
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
50V
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
KEMET C0805C120F5HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 12pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)