C0805C120F1HAC7800
Mfr.Part #
C0805C120F1HAC7800
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 100V X8R 0805
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C0805C120F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 12pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)