C0805C110D5GAC7800
Mfr.Part #
C0805C110D5GAC7800
Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Depth :
1.25mm
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Length :
2mm
Height :
780μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
11pF
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
KEMET C0805C110D5GAC7800
11pF Ceramic Capacitor 0805