C0805C106K3PAC7800
Mfr.Part #
C0805C106K3PAC7800
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
10μF
Series :
SMD Comm X5R
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Published :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805C106K3PAC7800
SMD Comm X5R 10μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)