C0805C105K3RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C105K3RECAUTO7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 1UF 25V X7R 10%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1μF
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
KEMET C0805C105K3RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)