C0805C104M3RECAUTO
Mfr.Part #
C0805C104M3RECAUTO
Description
CAP CER 0805 0.1UF 25V X7R 20%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C104M3RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)