C0805C104K4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C104K4RECAUTO7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 0.1UF 16V X7R 10%
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
ESD SMD Auto X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
KEMET C0805C104K4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)