C0805C104J4RECAUTO
Mfr.Part #
C0805C104J4RECAUTO
Description
CAP CER 0805 0.1UF 16V X7R 5%
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
16V
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C0805C104J4RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)