C0805C103M4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C103M4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 10NF 16V ULTRA STAB
Applications :
Automotive
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Height :
880μm
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C103M4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 10000pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)