C0805C103KCRACAUTO
Mfr.Part #
C0805C103KCRACAUTO
Description
CAP CER 0805 10NF 500V X7R 10%
Stock
292
In Stock :
292
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Feature :
Low ESL, High Voltage
Multilayer :
yes
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
10000pF
Series :
SMD Auto X7R HV
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Width :
1.25mm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
500V
Height :
1.25mm