C0805C103KARECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C103KARECAUTO7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 10NF 250V X7R 10%
Capacitance :
10000pF
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
250V
KEMET C0805C103KARECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 10000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)