C0805C103K5RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C103K5RECAUTO7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 10NF 50V X7R 10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
10000pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C103K5RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)