C0805C103F5GEC7800
Mfr.Part #
C0805C103F5GEC7800
Description
CAP CER 0805 10NF 50V C0G 1%
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
Low ESL
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
KEMET C0805C103F5GEC7800
ESD SMD Comm C0G 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)