C0805C102M3GEC7210
Mfr.Part #
C0805C102M3GEC7210
Description
CAP CER 0805 1NF 25V C0G 20%
Applications :
ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805C102M3GEC7210
ESD SMD Comm C0G 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)