C0805C102M1GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C102M1GECAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 1NF 100V C0G 20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
KEMET C0805C102M1GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)