C0805C102KMGECAUTO
Mfr.Part #
C0805C102KMGECAUTO
Description
CAP CER 0805 1NF 63V C0G 10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, ESD Protection
Series :
ESD SMD Auto C0G
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805C102KMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 1000pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)