C0805C102JAGEC7800
Mfr.Part #
C0805C102JAGEC7800
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 1NF 250V C0G 5%
Voltage - Rated :
250V
Series :
ESD SMD Comm C0G
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
1000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
ESD Protection
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
KEMET C0805C102JAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 1000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)