C0805C102F3GEC7210
Mfr.Part #
C0805C102F3GEC7210
Description
CAP CER 0805 1NF 25V C0G 1%
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1000pF
Series :
ESD SMD Comm C0G
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805C102F3GEC7210
ESD SMD Comm C0G 1000pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)