C0805C100K5GACAUTO
Mfr.Part #
C0805C100K5GACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
SMD AUTO C0G, CERAMIC, 10 PF, 10
Manufacturer :
KEMET
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
50V
Series :
SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
50 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Feature :
Low ESL
KEMET C0805C100K5GACAUTO
SMD Auto C0G 10pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)