C0805C100K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C100K4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 10PF 16V ULTRA STAB
0805 (2012 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
16V
Capacitance :
10pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±10%
Height :
880μm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0805C100K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 10pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)