C06CFR45C-9ZN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C06CFR45C-9ZN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
CF
Tolerance :
±0.25pF
Factory Lead Time :
26 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.45pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C06CFR45C-9ZN-X1T
Knowles Precision C06CFR45C-9ZN-X1T
CF 0.45pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CFR45C-9ZN-X1T Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C06CFR45C-9ZN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm