C06CF4R3B-9UN-X1T
Mfr.Part #
C06CF4R3B-9UN-X1T
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Capacitance :
4.3pF
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
800μm
Weight :
2.012816mg
Datasheets
C06CF4R3B-9UN-X1T
Knowles Precision C06CF4R3B-9UN-X1T
CF 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CF4R3B-9UN-X1T Overview
A 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 250V.
C06CF4R3B-9UN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V