C06CF3R9B-9ZN-X1T
Mfr.Part #
C06CF3R9B-9ZN-X1T
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Height :
800μm
Tolerance :
±0.1pF
Dissipation Factor :
0.05 %
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
250V
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Capacitance :
3.9pF
Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C06CF3R9B-9ZN-X1T
Knowles Precision C06CF3R9B-9ZN-X1T
CF 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm C0G NP0 ±0.1pF 3.9pF