C06CF3R6C-9UN-X1T
Mfr.Part #
C06CF3R6C-9UN-X1T
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
26 Weeks
Series :
CF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
3.6pF
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Datasheets
C06CF3R6C-9UN-X1T
Knowles Precision C06CF3R6C-9UN-X1T
CF 3.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CF3R6C-9UN-X1T Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C06CF3R6C-9UN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm