C06CF2R2B-9ZN-X1T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C06CF2R2B-9ZN-X1T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
CF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
C06CF2R2B-9ZN-X1T
Knowles Precision C06CF2R2B-9ZN-X1T
CF 2.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
C06CF2R2B-9ZN-X1T Overview
Programs on this device are of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C06CF2R2B-9ZN-X1T Features
a size/dimension of 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm