C0603X432J3JACAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0603X432J3JACAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4300PF 25V U2J 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
SMD Auto U2J Flex
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
4300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
52 Weeks
Feature :
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
KEMET C0603X432J3JACAUTO
SMD Auto U2J Flex 4300pF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)