C0603X332F5GACAUTO
Mfr.Part #
C0603X332F5GACAUTO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Tolerance :
±1%
HTS Code :
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Multilayer :
yes
Capacitance :
3300pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
50V