C0603X270F8HACAUTO
Mfr.Part #
C0603X270F8HACAUTO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0603 27PF 10V ULTRA STAB
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C Flex
Voltage - Rated DC :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
36 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
KEMET C0603X270F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C Flex 27pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)