C0603X223J5RECAUTO
Mfr.Part #
C0603X223J5RECAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Pbfree Code :
yes
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Voltage - Rated :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0603X223J5RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)