C0603X152F5GEC7867
Mfr.Part #
C0603X152F5GEC7867
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 0603
Series :
ESD SMD Comm C0G
Feature :
Low ESL, Soft Termination
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
1500pF
KEMET C0603X152F5GEC7867
ESD SMD Comm C0G 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)