C0603C512F8HAC7867
Mfr.Part #
C0603C512F8HAC7867
Description
CAP CER 5100PF 10V X8R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Dielectric Material :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
870μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
5100pF
KEMET C0603C512F8HAC7867
SMD Comm X8R HT150C 5100pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)