C0603C432G8JAC7867
Mfr.Part #
C0603C432G8JAC7867
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4300PF 10V U2J 0603
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Material :
Ceramic
Thickness :
863.6μm
Height :
870μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
U2J
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
52 Weeks
Capacitance :
4300pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Series :
SMD Comm U2J
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
KEMET C0603C432G8JAC7867
SMD Comm U2J 4300pF 10V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)