C0603C221J1GAL7867
Mfr.Part #
C0603C221J1GAL7867
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Base Product Number :
C0603C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
220 pF
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Lead Spacing :
Failure Rate :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Features :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Ratings :
Series :
SMD Comm C0G SnPb
KEMET C0603C221J1GAL7867
SMD Comm C0G SnPb 220 pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)