C04UL3R3C-6SN-X0T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C04UL3R3C-6SN-X0T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0402
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Ultra Low ESR, Gold Flash Termination
Series :
UL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.3pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
C04UL3R3C-6SN-X0T
Knowles Precision C04UL3R3C-6SN-X0T
UL 3.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C Ultra Low ESR, Gold Flash Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
C04UL3R3C-6SN-X0T Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C04UL3R3C-6SN-X0T Features
a size/dimension of 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm