C0402C911K4JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C911K4JACAUTO
Description
CAP CER 910PF 16V U2J 0402
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
U2J
Capacitance :
910pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
SMD Auto U2J
Factory Lead Time :
52 Weeks
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
16V
KEMET C0402C911K4JACAUTO
SMD Auto U2J 910pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)