C0402C910J3HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C910J3HACAUTO
Description
CAP CER 0402 91PF 25V ULTRA STAB
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
Capacitance :
91pF
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
550μm
Tolerance :
±5%
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Auto X8R HT150C
KEMET C0402C910J3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 91pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)