C0402C822K5RACAUTO
Mfr.Part #
C0402C822K5RACAUTO
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0402
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Package / Case :
Multilayer :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
0.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
Height :
550μm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10%
Capacitance :
8.2nF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Length :
1mm