C0402C821K3RAC7867
Mfr.Part #
C0402C821K3RAC7867
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0402
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
820pF
Height :
500μm
Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
X7R
Package / Case :
Mount :
Surface Mount
Length :
1mm
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Depth :
500μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
KEMET C0402C821K3RAC7867
820pF Ceramic Capacitor 10% 0402