C0402C821J3JAC7867
Mfr.Part #
C0402C821J3JAC7867
Description
CAP CER 820PF 25V U2J 0402
0402 (1005 Metric)
Thickness :
558.8μm
Temperature Coefficient :
U2J
Material :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
SMD Comm U2J
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
52 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Mount :
Surface Mount
KEMET C0402C821J3JAC7867
SMD Comm U2J 820pF 25V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)