C0402C821G3JAC7867
Mfr.Part #
C0402C821G3JAC7867
Description
CAP CER 820PF 25V U2J 0402
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Factory Lead Time :
52 Weeks
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Series :
SMD Comm U2J
Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
U2J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness :
558.8μm
Height :
550μm
KEMET C0402C821G3JAC7867
SMD Comm U2J 820pF 25V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)