C0402C820M5HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C820M5HACAUTO
Description
CAP CER 0402 82PF 50V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±20%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Capacitance :
82pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Pins :
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Height :
550μm
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0402C820M5HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 82pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)