C0402C750K3HACAUTO
Mfr.Part #
C0402C750K3HACAUTO
Description
CAP CER 0402 75PF 25V ULTRA STAB
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Capacitance :
75pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
1 (Unlimited)
KEMET C0402C750K3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 75pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)