C0402C682M3REC7867
Mfr.Part #
C0402C682M3REC7867
Description
CAP CER 0402 6.8NF 25V X7R 20%
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tape and Reel (TR)
KEMET C0402C682M3REC7867
ESD SMD Comm X7R 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)