C0402C681K5RAC7867
Mfr.Part #
C0402C681K5RAC7867
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0402
Ceramic Capacitors
Dim :
(L x W x H) 1 x 0.3 x 0.5 mm
Height :
0.5mm
Tolerance ± :
10%
Package / Case :
Min. temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
50V
Max. temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging type :
Tape cut
Type :
C0402C681K5RAC7867+
Width :
0.3mm
Material properties :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Content :
1pc(s)
Capacity (elec.) :
680pF
Length :
1mm
Material :
Ceramic
Nominal voltage :
50V
Tolerance :
±10%