C0402C681J4JACAUTO
Mfr.Part #
C0402C681J4JACAUTO
Description
CAP CER 680PF 16V U2J 0402
Voltage - Rated :
16V
Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
52 Weeks
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
680pF
Temperature Coefficient :
U2J
Height :
550μm
Series :
SMD Auto U2J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Number of Pins :
2
KEMET C0402C681J4JACAUTO
SMD Auto U2J 680pF 16V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)